6 квіт. 2019 р.

Екологічний сторітеллінг, або як мотивувати людину, захопити її увагу шляхом передачі необхідних сенсів у формі історій –


від провідного методиста Тетяни Кристофорової

Прийшов черговий місяць квітень і я, вже вкотре, зібрала команду з фахівців ВОУНБ ім. К.А. Тімірязєва для виїзного методично-інформаційного дня з напрямку бібліотека і екологія. За роки проведення таких заходів наш екологічний маршрут охопив більшу частину районів Вінницької області. Щораз нова тематика, нові ідеї, новий досвід.
Цей рік ми вирушили у Калинівський район і запропонували бібліотекарям стати учасниками методичного заходу на тему «Екологія повсякденності – вимога часу для людини», який проходив у Калинівській центральній районній бібліотеці. Приємно, що відкрити захід завітав Андрій Володимирович Грибовченко, начальник відділу культури і туризму Калинівької РДА.


Роботу розпочали господарі закладу, а саме Діна Іванівна Низькоклон, провідний бібліограф Калинівської ЦРБ, яка виступила з темою «Формування екологічного світогляду читачів» та представила слайд-презентацію книжкової виставки «Земля моя – планета чарівна».


Про законодавчу базу з організації охорони природи та використання природних ресурсів в Україні розповіла бібліотекар І категорії сектору правової інформації Вінницької ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва Наталія Петрівна Мамчур. Вона охарактеризувала основні нормативно-правові акти, згадала про ряд важливих міжнародно-правових договорів, що регулюють екологічні відносини, які ратифіковані в Україні.

Провідний бібліограф відділу наукової інформації та бібліографії «Тімірязєвки» Лариса Борисівна Борисенко здійснила аналіз важливих для роботи бібліотек інтернет-ресурсів з екології і охарактеризувала їх під час мультимедійної подорожі «Інформаційні екологічні ресурси в мережі Інтернет».

Готуючи свій матеріал, я намагалась знайти щось цікаве, інноваційне в роботі інших бібліотек і безперечно використала досвід бібліотек нашої області, адже у нас є цікаві напрацювання. А ще я розповіла про роботу екологічного клубу головної книгозбірні області «День Х», тож назва презентації «Бібліотечні практики з екологічного просвітництва» повністю відповідала змісту наданої консультації.

Таку тему як екологія навколишнього природного середовища можна розкривати у різних форматах. Саме тому, для всіх присутніх став відкриттям виступ дитячої екологічної агітбригади «Життя» Гущинецької ЗОШ. Члени агітбригади цікаво та змістовно представили у своєму виступі різні екологічні проблеми свого краю. Гарно продуманий сценарій, майстерно оформлені декорації, яскраві костюми та музичне оформлення приємно здивували бібліотекарів.Далі учасники заходу переглянули фільм екологічного спрямування призера обласного конкурсу аматорського кіно «Кінометр-2017» Ференця Віталія «До совісті і розуму людського».
Щоб закріпити отриманні знання бібліотекарі працювали над «Створенням карти майбутніх екологічних заходів публічних бібліотек Калинівського району». Поділившись на п’ять команд,
вони планували акції, бібліотечні виставки, діалогові, ігрові та інноваційні форми робити.А потім презентували їх на загал.

Програма була наповнена цікавими різноплановими виступами. Сподіваємось, що представлений досвід роботи з екологічного просвітництва буде корисним для бібліотекарів Калинівського району. Навіть невеликий бібліотечний фонд будь-якої бібліотеки дає можливість інформувати та надавати практичну допомогу населенню в усвідомленні і вирішенні місцевих екологічних проблем, адже бібліотекам належить особлива роль в екологічному просвітництві для місцевої громади.

Немає коментарів:

Опублікувати коментар