10 січ. 2017 р.

Методичний щоденник здачі звітів роботи бібліотек області за 2016 рік

10 січня 2017 року – вівторок
Післясвятна робота прийому звітів розпочалася з аналізу і перегляду  матеріалів бібліотек Оратівського району. Була пересторога, адже за результатами виборів 18 грудня  2016 року,  офіційно в межах Віннницької області, утворено Оратівська селищна об’єднана територіальна громада. В населених пунктах даної ОТГ функціонували публічні бібліотеки за типом  самостійні, без передачі бібліотечних фондів : Оратівська центральна районна бібліотека, Рожичнянська сільська бібліотека , Угарівська сільська бібліотека.  Але  на   момент звіту мережа публічок  району змін не зазнала, їх нараховується  30. Щодо основних показників роботи -  відбулося збільшення користувачів на 232 особи, а книговидача на 4 614 примірників видань. До сільських книгозбірень району за кошти місцевих бюджетів закуплено лише 19 книг на суму 700 грн.
У 2016 році для центральної районної бібліотеки за кошти місцевого бюджету придбано кольоровий лазерний принтер. Підвисоцька сільська бібліотека та ЦРБ отримали в подарунок від спонсора по ноутбуку.

    У переліку відзначення вагомих дат в житті держави, з нагоди 150 річчя від дня народження Михайла Грушевського, у ЦРБ було презентовано книжково- ілюстративну виставку « В його серці жила Україна», а у Оратівській сільській бібліотеці – «Михайло Грушевський – творець української державності». До життєвих дат Івана Франка Чагівська сільська бібліотека провела тематичний вечір «Великий каменяр – Іван Франко», Лопатинська – літературну годину « Дух, що тіло рве до бою», Животівецька – літературний ранок «Апостол духу, каменяр – Іван Франко».
 Публічні бібліотеки Піщанського району, не дивлячись на те що в у 2015 році в районі вже була створена Студенянська сільська об’єднана територіальна громада
, у 2016 році функціонували  в організаційній  моделі ЦБС.  До бюджету ЦБС лише на заробітну плату для працівників Студенянської, Гонорівської бібліотек -філій з бюджету ОТГ була виділена субвенція. Мережа залишилась без змін і лише 188 примірників книг придбано за кошти місцевого бюджету. З 2013 року при центральній бібліотеці працює клуб за інтересами «Шаховий калейдоскоп».

Немає коментарів:

Дописати коментар