12 бер. 2014 р.

Життя змінилось. У наших користувачів звявився новий світогляд і нові очікування. Наша роль як розповсюджувачів інформації вийшла за рамки бібліотечних стін та колекцій і поширилась на весь електронний світ. Широке використання бібліотеками  інформаційних технологій відкриває перед ними нові можливості у здійсненні традиційних функцій, зокрема методичних. Саме цей напрям роботи є одним із пріоритетних у повсякденній діяльності обласних бібліотек як методичних центрів і полягає в забезпеченні адекватного реагування на глобальні зміни їх інформаційної діяльності. При розгляді напрямів ми стикаємось з проблемою відбору показників, які характеризують діяльність і відповідають цілям та завданням бібліотек. А це уможливлює саме моніторинг.
Тож не випадково, сім працівників ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва, у тому числі працівники науково-методичного відділу (Коновальчук О. та Кристофорова Т.) взяли участь у тренінгу «Система збору даних досліджень і використання компютерів “Data Giraffe”» за підтримки програми Бібліоміст.

На тренінгу було розглянуто  два модуля  - використання компютерів  у бібліотеках: аналіз і практичне застосувння та дослідження користувачів у публічній біблоітеці.  Програма “Data Giraffe” розроблена для моніторингу використання компютерів у бібліотеках України. Даний сервіс дозволяє проводити анкетування серед користувачів, які працюють за компютерами. Перевагою даної програми є те, що дані автоматично вводяться в базу з невеликими затратами часу.

Отже, одним із інноваційних напрямків методичної діяльності залишаэться розробка методики та проведення моніторингів, а за допомогою програми “Data Giraffe” це можна буде зробити набагато швидше та легше.

Немає коментарів:

Дописати коментар