23 квіт. 2015 р.

Методично-інформаційний день «Екологія ментальності здорової людини»

Традиційно квітень у Вінницькій ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва – це місяць, присвячений екологічній тематиці. Щороку в рамках екологічного місячника фахівці науково-методичного відділу обласної бібліотеки організовують виїзний день інформації в різні бібліотеки Вінниччини.Методисти спільно з працівниками інших відділів "Тімірязєвки" завжди пропонують для розгляду актуальні, екологічно важливі питання.


22 квітня нас гостинно приймали бібліотекарі Літинщини. Тема методично-інформаційної зустрічі – «Екологія ментальності здорової людини».

Програма заходу включала інформаційні та бібліографічні огляди, виступи-візуалізації, а також практичну частину «драйв-тайм» «Екотрансформація».

Про роль бібліотеки у формуванні екологічної свідомості людини, про психологічні моменти, що є основою екологічної ментальності розповідала у своєму виступі Оксана Зіньковська, завідувачка відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук.


Відділ наукової інформації та бібліографії підготував цікаву мультимедійну презентацію «Від екології Землі – до екології інформації», з якою виступила провідний бібліограф Людмила Колосова. Вона акцентувала увагу на тому, що несприятливе, засмічене інформаційне середовище негативно впливає на особистість. 

Сучасні користувачі бібліотеки мають змогу використовувати новітні технології, які значно розширюють можливості пошуку, надають додаткову оперативну інформацію, у тому числі щодо екологічних проблем. Саме такими є «Екологічні новинки для гаджетів», які представила у своїй презентації бібліотекар ІІ категорії Інтернет-центру Аліна Петрик.

Активно бібліотекарі включились у роботу під час «драйв-тайму» «Екотрансформація», який передбачав розробку сценарію бібліотечного заходу.

Модератор заходу Тетяна Кристофорова, провідний методист науково-методичного відділу ВОУНБ ім. К.А. Тімірязєва розділилила присутніх на п’ять груп, кожна з яких отримала завдання.

Зокрема, перша група працювала над створенням сценарію, друга – розробляла рекламу заходу. Третя – займалась підготовкою плаката-звернення до громади про сортування побутових відходів. Завданням четвертої групи була розробка бібліотечної виставки. А бібліотекарі останньої групи проявляли свої креативні ідеї та вміння щодо створення виробів з пластикових пляшок. Потім всі групи презентували свої напрацювання.

Загальне підведення підсумків пройшло у форматі обговорення «Велике коло». Бібліотекарі ділились враженнями про захід, розповідали про те, що найбільше сподобалось, про свою роботу в напрямку екологічного просвітництва. В цілому, методично-інформаційний день пройшов динамічно та цікаво, бібліотекарі отримали корисний досвід, який вони надалі зможуть успішно використовувати у своїй професійній діяльності.
Немає коментарів:

Дописати коментар