3 груд. 2014 р.

Про зустріч єдиної бібліотечної спільноти


Бібліотечна спільнота України 27-28 листопада 2014 року зібралася у місті Києві на щорічну конференцію Української бібліотечної асоціації. Девіз цьогорічної конференції був визначений "Бібліотек@ - територія єдності", і крім бібліотекарів в ній прийняли участь науковці і журналісти, викладачі і студенти вищих навчальних закладів, видавці і письменники. Від нашої ГО «Асоціація бібліотек Вінниччини» на форумі були присутні Слотюк Галина Миколаївна і я, Коновальчук Ольга Миколаївна.
Перший день, 27 листопада, проходив у приміщенні Київського університету імені Бориса Грінченка. Конференцію відкрили вітальними словами президент Української бібліотечної асоціації Шевченко Ірина Олександрівна, віце-президент Пашкова Валентина Степанівна. Привітала учасників конференції і Нікіфоренко Лариса Степанівна, начальник управління бібліотек,читання та регіональної політики Міністерства культури України і голова Центрального комітету Професійної спілки працівників культури України Перелигіна Лариса Федорівна. І звичайно, вітальний лист надійшов від народного депутата України Томенка Миколи Володимировича. Керівник відділу "Інформація та бібліотека" Гете-Інституту в Україні пані Сюзанна Тайхман у своєму виступі розповіла про спільні проекти, які було реалізовано разом з УБА у 2014 році. Жваве зацікавлення викликав виступ Більченко Євгенії Віталіївни, доктора філософських наук професора кафедри культурології Інституту філософської освіти і науки НПУ імені М.П.Драгоманова на тему “Бібліотека як транскультурний простір: діалог минулого і сучасного”.

Стержнем першого дня стало обговорення та затвердження "Стратегії Української бібліотечної асоціації на 2015-2018 роки". http://ula.org.ua/ua/252-dokumenti/dokumenti-uba
Документ було прийнято одноголосно - усіма присутніми учасниками. 
У подальшому на пленарному засіданні Конференції відбулось нагородження переможців Всеукраїнських конкурсів відзнаками Української бібліотечної асоціації.
Приємно, що бібліотека Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського отримала Грамоту Міністерства культури України та Дипломом ІІ ступеня Української бібліотечної асоціації за ІІ-е місце у Всеукраїнському конкурсі «Бібліотека року».


У другій половині дня проходили секційні засідання: “Бібліотечна освіта”, круглий стіл “Перспективи впровадження міжнародних правил каталогізації RDA в Україні”, Бібліолабораторія Молодіжної секції УБА “Особистісне зростання та активність молодих” та круглий стіл на тему “Актуальні питання правового регулювання діяльності бібліотек”.
Наступний день, 28 листопада, також відзначився цікавими заходами – відбулась зустріч “Інтелектуальний діалог”: дискусія про трансформацію соціально-культурних функцій бібліотек із журналістом і телеведучим Юрієм Макаровим та письменником Андрієм Кокотюхою. 


Секція “Бібліотеки і виборчий процес” у рамках проекту УБА Бібліотеки і виборчий процес: навчаємо бібліотекарів і виборців реалізації конституційних прав" за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні була завершальною. На цій секції виступила і я, як тренер проекту, доповіла про хід реалізації проекту, проблеми проведення вебінарів, поділилася історіями успіху учасників проекту.

Немає коментарів:

Дописати коментар