Щороку фахівці науково-методичного відділу Вінницької ОУНБ ім. В. Отамановського в рамках екологічного місячника організовують методично-інформаційний день з питань екології для бібліотекарі області. Цей захід спрямований на формування екологічної культури та просвітництва. За багато років ми розглядали різні екологічні питання, як регіонального, так і глобального значення – від споживацького відношення населення щодо навколишнього середовища, до поняття сталого (збалансованого) розвитку людства.
З метою розширення спектру екологічних знань бібліотекарів, вивчення нових понять та ознайомлення з сучасними екологічними тенденціями ми вже другий рік поспіль запрошуємо на свої заходи науковців наших ВУЗів.
Сьогодні до нашого методично-інформаційного дня приєднався Василь Григорович Петрук, доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри екології, хімії та технологій захисту довкілля ВНТУ, заслужений природоохоронець України, головний науковий співробітник, лауреат премії імені Івана Богуна. Тема його доповіді «Аналіз сучасних тенденцій декарбонізації та екомодернізації економіки в контексті післявоєнної відбудови України», де розкривається меседж сучасного збереження людства, який пов’язують з пом'якшення наслідків зміни клімату або декарбонізацією. Отже декарбонізація – комплекс заходів з обмеження масштабів або темпів глобального потепління і пов'язаних з цим наслідків.
Головне завдання полягає в тому, щоб відмовитися від використання вугілля, нафти і газу і замінити ці викопні види палива безпечними для здоров'я людини та природи джерелами енергії.
Василь Григорович розповів нашим бібліотекарям про сучасні тенденцій, тренди і найбільш поширеніші процеси декарбонізації на прикладі промисловості України і світу в умовах глобальних змін клімату.Проникнення глобальними екологічними проблемами суспільства відіграє важливу роль у формуванні екологічної свідомості. А наша мета активізувати роботу бібліотекарів щодо поширення екологічних знань, та забезпечення доступу населення до інформації щодо гострих екологічних проблем.
Тетяна Кристофорова, головний методист
НМВ
Немає коментарів:
Дописати коментар