30 січ. 2017 р.

Методичний щоденник здачі звітів роботи бібліотек області за 2016 рік



30 січня 2017 року – понеділок
  У нових суспільних метаморфозах бібліотеки, як ніколи, залежні від суспільства і від тих рішень, які приймає місцеве самоврядування. Щоб бібліотекам вижити сьогодні і залишитися затребуваними, необхідно розвиватися, йти в ногу з часом, а, значить, розширювати коло своїх можливостей, своєчасно реагувати на очікування, потреби і інтереси місцевої громади.
Тож зовсім не випадково Хмільницька районна бібліотека для дорослих має активний веб-сайт, що постійно оновлюється – http://hm-library.com.ua/ 

а 13сільських бібліотек поповнюють свої блоги.
У 2016 році за кошти місцевих рад придбано 14  комплектів  комп’ютерного обладнання на суму  100,3 тис. грн. для  сільських бібліотек, Хмільницькій районній бібліотеці  – 2 комп’ютери на суму 22,0 тис.грн.  і тепер їх у 15. 
Велінням часу для «районки» стала допомога  сільським бібліотекам у написанні заявок  до  «Тринадцятого  обласного  конкурсу проектів розвитку територіальних громад». 
За результатами конкурсу перемоги отримали:          Педосівська сільська бібліотека - проект  «Педосівська бібліотека - платформа для центру сільської активності»   (капітальний ремонт на суму 124,3 тис.грн.) ; 

  •        Думенська сільська бібліотека - проект  «Думенська бібілотека – публічний заклад на допомогу місцевій громаді»   (капітальний ремонт  на суму 90,0  тис.грн.) 
Завжди охоче і гостинно зустрічає учасників любительського  об’єднання «Читацьке коло». Справжньою подією для любителів поезії та літературного слова стали презентації перших поетичних збірок членів клубу Оксани Гавури «Душі моєї сповідь»  та Катерини Соловей «Запізніла зустріч».
 В районній бібліотеці  для дорослих відкрито  дискусійний кіноклуб Docudays UA для проведення регулярних неполітичних і некомерційних показів документальних фільмів про права людини Міжнародного фестивалю Docudays UA.

28 січ. 2017 р.

Тенденції у відвідуванні публічних бібліотек стабілізувалися,…



 і багато американців покладають великі надії на те, що їх місцеві бібліотеки запропонують більше послуг.


Американська дослідницька організація - Pew Research Center провела  телефонне опитування, у якому взяли участь 1601 жителів країни у віці від 16 років і більше. Респонденти висловлювали  ставлення до сучасних публічних бібліотек.
Лише 19% дорослих американців кажуть, що вони ніколи не відвідували публічну бібліотеку!
77% учасників опитування заявили, що публічні бібліотеки забезпечують їх всіма необхідними ресурсами.
66% респондентів сказали, що закриття місцевої бібліотеки призведене до негативного впливу на жителів мікрорайонів, а 33% учасників опитування впевнені в тому, що ліквідація бібліотек негативно позначиться на них самих та їхній сім'ї.
Протягом останніх 12 місяців бібліотеку відвідали 53% молодих людей віком від 18 до 29 років та 40% тих, кому 65 років і більше.
Взяти друковану книгу додому, на сьогоднішній день, є найпопулярнішою послугою у бібліотеках. Нею скористалися 64% користувачів бібліотеки, 29% –  використовували бібліотечні комп'ютери.
У порівнянні з дослідженням попереднього року, у 2016 році число респондентів які повністю довіряють інформації, що надається бібліотеками, збільшилася на 13% (37% і 24% відповідно).
Більшість опитаних людей (69%) вважають, що публічні бібліотеки є цілком безпечними місцями для тих користувачів, які хочуть провести в них свій вільний час або поспілкуватися з друзями.
Для 58% респондентів різного віку публічні бібліотеки є безкоштовними освітніми центрами.
49% учасників опитування заявили, що бібліотеки допомагають молодим людям розвивати творчі здібності, а 47% респондентів відзначили важливість вивчення в бібліотеках нових технологій, в т. ч. таких як 3-D принтер (50%). У той же час, 57% американців кажуть, що бібліотеки мають забезпечувати більш зручні місця для читання, роботи і відпочинку.

Джерело http://www.pewinternet.org/2016/09/09/libraries-2016/

27 січ. 2017 р.

Методичний щоденник здачі звітів роботи бібліотек області за 2016 рік



 

28 січня 2017 року – субота


В історію  публічних бібліотек Мурованокуриловецького району 2016 рік вже увійшов як рік відновлення централізованої бібліотечної системи. До комунального закладу «Мурованокуриловецька централізована бібліотечна система» включено  24 бібліотеки (центральна районна бібліотека, районна бібліотека для дітей,   22 бібліотеки-філії).
Процес об’єднання сприяв, хоч і незначному, зростанню основних показників роботи у порівнянні з 2015 роком: обслужених користувачів +110, книговидачі+5913, відвідування+878.
Залучено 21,2 тис.грн. позабюджетних коштів для придбання книжкових видань для 7 сільських бібліотек-філій і 67,8 тис.грн.на передплату періодичних видань для сільських книгозбірень ЦБС. До  бібліотеки-філії, в середньому, надходить 20  примірників періодичних видань.
 Для формування інформаційної культури користувачів бібліотеки  району провели День бібліографії «На крутих віражах ДБА», програма якого також включала парад-перегляд словників «Книги, які збагачують мовлення», інформаційну презентацію «Органи влади в мережі Інтернет», конкурс «Слідство веде бібліограф». Окрім того, запроваджено нову форму бібліотечного інформування – ігровий практикум «За інформацією в електронний світ».
Бібліотечні працівники району зібрали унікальні матеріали з топоніміки рідного краю, які увійшли до збірника матеріалів Першої Мурованокуриловецької  науково-краєзнавчої конференції.