23 бер. 2015 р.

До питання відновлення і стабільності.............ведення блогу


«Охохоюшки хохо. Да мы тут этого, того...» це цитата з улюбленого мультика «Маша і Медвідь», а далі ми вже від себе. Затрималися ми з публікаціями на блозі – заболілись, заучились, закрутились, а головне застатистились. Рік почався з прийому статистичних показників роботи бібліотек. З кінця січня Міністерством культури України у партнерстві з міжнароднoю неприбутковою організацією IREX в рамках програми «Бібліоміст» запросило на тренінги представників областей щодо електронної системи моніторингу мережі публічних бібліотек України (ЕСМаР). Представники Вінницької області, а це заступник начальника управління культури і туризму Куделя Галина Денисівна, завідувачка науково-методичного відділу Марченко Тетяна Миколаївна та методист I категорії Коновальчук Ольга Миколаївна, 27-28 січня стали учасниками першого такого тренінгу. Що воно і як було читайте тут http://www.bibliomist.org/ua/about-bibl/novini/903-bibliotechna-elektronna-zvitnist--shvydko-vyhidno-zruchnoА далі почався каскад навчання представників районів на базі регіонального тренінгового центру ВОУНБ ім. К.А.Тімірязєва. 90 представників районних та міських відділів культури і туризму,центральних районних і міських бібліотек та 17 працівників ВОУНБ ім. К.А.Тімірязєва стали учасниками одноденних тренінгів з вивчення та використання електронної системи моніторингу базової мережі публічних бібліотек України (ЕСМаР).
Основне навантаження безпосереднього проведення тренінгів в РТЦ дісталося Ользі Миколаївні Коновальчук. Саме вона вчила представників районів: заповнювати звіти, переглядати статистику подану бібліотеками за певний період; повертати на редагування звіти відповідальним особам; консолідувати статистику за допомогою фільтрів; експортувати дані звітів бібліотек в Excel для більш глибинного аналізу; розсилати масові повідомлення на електронну пошту; створювати нових користувачів та редагувати їхні дані; автоматично створювати звіт за формою 6-НК.
І ще трішки ніби іншого…В житті як кожної людини так і гуманістичної організації є те, що повинно залишатися незмінним:- Зміни;- Вірність; - Прагнення до досконалості ... 
І є впевненість, що більша частина бібліотекарів Вінниччини залишаючись вірними своїй професії прагнуть до досконалості і хочуть змін. Власне кажучи, вже чимало бібліотек області живуть і працюють по-іншому, ніж кілька років тому. А наступна зміна це модернова здача статистичних звітів в електронному форматі, яка покаже, чи насправді ми всією бібліотечною командою рухаємося в одному напрямку з нашими прагненнями і наскільки ми дотримуємося принципів прозорості своєї роботи.
Фото тренінгів детальніше

Немає коментарів:

Дописати коментар